V Konkurs Palm Wielkanocnych

W prawdziwie zimowej atmosferze przyszło nam w tym roku święcić palmy. Aura, podobnie jak w roku ubiegłym, nie rozpieszczała uczestników konkursu. Świeciło piękne marcowe słońce, jednak siarczysty mróz oraz zwały śniegu leżące wokół starego kościółka, skłoniły organizatorów do przeprowadzenia konkursu w  kościele parafialnym, dzięki uprzejmości ks. proboszcza Mieczysława Pajdo.

Jury w składzie: ks. Andrzej Iwaniuk, mgr Elżbieta Jamróz i mgr Zofia Zając obejrzało i oceniło 36 palm wielkanocnych wyeksponowanych przez uczestników V  Konkursu Palm Wielkanocnych w Ponicach. Jurorzy mieli ogromnie trudny wybór, bo z roku na rok twórcy bazi przynoszą coraz piękniejsze i ciekawiej ozdobione palmy. Konkurs odbył się w ramach projektu „Ponice regionalnie – rok VII” dofinansowanego przez Urząd Miejski w Rabce – Zdroju. O nietypowej przygodzie mogą mówić członkowie zespołu regionalnego PRYMNI, bowiem ich strojna palma nie wytrzymała ciężaru ozdób i pękła, tracąc wierzchołek.

Werdyktem jury przyznano 4 równorzędne nagrody główne oraz 10 wyróżnień.

A oto wyniki konkursu:

  • Nagrody główne: Karol Duda, Angelika i Julka Kalista, Zuzanna Ponicka i  zespół regionalny PRYMNI;
  • wyróżnienia: Natalia i Daniel Pochroń, Małgorzata Kościelniak, Roman Koszarek, Julia Ponicka, Dorota i Michał Gruca, Amelia Ponicka, Karol Wojtyczka, Joanna i Karolina Bielak, Adam Jamróz i Martyna Wójtowicz. Wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu rozdano „nagrody pocieszenia” w postaci dyplomów i słodkich, wielkanocnych zajączków.

Wszystkim zaangażowanym w przebieg konkursu serdecznie dziękujemy i  zapraszamy za rok – Zarząd Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka”.

:::Zdjęcia: Joanna Filas i Mieczysław Pukalski.