DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Jubileuszowy X Puchar Ponic w piłce nożnej, organizowany już tradycyjnie przez Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka”, a dofinansowany przez Urząd Miejski w Rabce – Zdroju, w ramach projektu „Dbaj o formę, ruszaj się”, odbył się w sobotę 1 czerwca na asfaltowym boisku przy zespole szkół w Ponicach. Rozegrano go zgodnie z planem mimo kapryśnej aury: chłodu i siąpiącego co chwilę deszczu. 

Organizatorzy ciągle poprawiają formułę pucharu, chcąc go uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnym. W tym roku wprowadzono, zarzuconą wcześniej, kategorię OPEN, w której mogli zagrać zawodnicy powyżej 18 – ego roku życia. Przyniosło to wymierne efekty bo we wszystkich czterech kategoriach wiekowych wystąpiło łącznie 14 ekip (zgłoszonych było 18) z Rabki – Zdroju, Rdzawki i Ponic. To najlepszy wynik frekwencyjny w historii tej imprezy i dowód na to, że jest na nią tzw. zapotrzebowanie. Poziom rozgrywek był wyjątkowo wysoki, a jej rangę dodatkowo podniósł udział drużyn z rabczańskiej szkółki piłkarskiej DIDI - GOL Daniela Kościelniaka. Szczególnie gorąco oklaskiwano przedszkolaków z drużyny MINI DIDI – GOL, których umiejętności piłkarskie, na tym etapie rozwojowym, budziły niekłamany podziw licznie zgromadzonych widzów. Na trudnej, bo mokrej asfaltowej nawierzchni, zawodnicy prezentowali nie tylko wysoki kunszt piłkarski ale nade wszystko wielki hart, wolę walki i niezwykłą ambicję, którą niektórzy z nich przypłacili obtarciami kolan i łokci. Na szczęście organizatorzy przygotowali punkt medyczny, w którym fachowa pielęgniarka – Grażyna Leśniak – Zając opatrywała urazy graczy. Zawody sędziował profesjonalny arbiter – Czesław Żądło, komentował na bieżąco Stanisław Skawski – dyrektor zespołu szkół w Ponicach, nagrody wręczała Jolanta Świder – prezes Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka”, zaś obsługą całej imprezy zajęli się jego członkowie.

Wyniki X Pucharu Ponic 2013

Kategoria: młodsza szkoły podstawowej – do klasy III

I miejsce – REAL MADRYT
II miejsce – MINI DIDI – GOL
Najlepszy zawodnik – Eryk Kochanowski (MINI DIDI – GOL)

Kategoria: starsza szkoły podstawowej – klasy IV – VI

I miejsce – HEROSI
II miejsce – DIDI – GOL I
III miejsce – SP PONICE
IV miejsce – BORUSSIA DORTMUND
V miejsce – DIDI – GOL II
Najlepszy zawodnik – Piotr Worwa ( HEROSI)

Kategoria: MŁODZIKÓW ( do 18 – u lat)

I miejsce – RDZAWKA
II miejsce – KADRA BIEDRONKI
III miejsce – ROKO
Najlepszy zawodnik – Adam Dziechciowski ( RDZAWKA)

Kategoria: OPEN ( powyżej 18 – u lat)

I miejsce – PONICE CHŁOPCY NASI
II miejsce – DZIKIE WĘŻE
III miejsce – MIĘCZAKOS
IV miejsce – DOBRZY SAMARYTANIE

Wszystkim drużynom i nagrodzonym zawodnikom gratulujemy zaangażowania i prawdziwie sportowej postawy. Zapraszamy ponownie za rok.

Relacja: Stanisław Skawski Zdjęcia: Zofia Skawska

:::więcej zdjęc