Nasze kalendarium:

      :::  rok 2018
      :::  rok 2017  
      :::  rok 2016     
 
      :::  rok 2014       
      :::  rok 2013  
 
     :::  lata 2002-2004
      :::  lata 2005-2010
      
      :::  lata 2011-2012 
      :::  rok 2013   
      :::  rok 2014       


 Rok 2015

 • 14.11.2015 - gratulujemy młodym toniecnikom z zespołu Prymni: Magdzie Bal i Klaudii Kozak oraz Mateuszowi Polaniakowi i Zbyszkowi Tyrpule, którzy stanęli w szranki XVI Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu. Podczas dwudniowych przesłuchań wystąpiło ponad 200 uczestników (z 20 miejscowości) w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim.
 • 11.11.2015 – I Turniej Bilardowy
  W środę 11 listopada został rozegrany pierwszy Turniej Bilardowy w Ponicach. Miejscem rozgrywek była siłownia przy Kościele Parafialnym Matki Bożej Królowej Polski w Ponicach. Turniej był skierowany do każdego chętnego niezależnie od wieku.
  Zawody zostały zorganizowane przez Jolantę Świder, prezes Stowarzyszenia „Poni...ce do kłębka”, przy wsparciu sponsorów i życzliwych osób, bez których niemożliwym byłoby rozegranie Turnieju.
  Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14.00, słowo wstępne wygłosił Bartosz Rozwadowski z Kielc, pełniący funkcję sędziego głównego zawodów: trzykrotny wicemistrz Europy Juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów w Drużynie. Turniej poprowadził Michał Staszewski, który wraz z Dominikiem Zającem, jako pasjonaci sportów, w tym głównie CrossFit-u, instruowali w jaki sposób poprawnie korzystać z siłowni.
  Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało o parach turniejowych i kolejności rozgrywek. Do zawodów zgłosiło się dziesięcioro uczestników z Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Ponicach.


  :::fotorelacja

  Rozgrywki przebiegły w zdrowej i sportowej atmosferze. Podczas spotkania można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników. Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa, czas umiliły słodkości podarowane przez państwa Pukalskich, Smreczyńskich i Pyków, a wszystko popijane pyszną herbatką pani Joli. Na koniec każdy z uczestników otrzymał podarunek od lokalnych sponsorów.

  Wyniki:
  I miejsce - Damian Twaróg
  II miejsce - Emilia Biernat
  III miejsce - Marek Biernat, Jarosław Wójtowicz
  IV miejsce - Łukasz Biernat, Roman Koszarek, Alan Leśny, Krzysztof Świder
  V miejsce - Bartek Biernat, Kamila Stanik

  Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz tym, którzy zaangażowali się w organizację zawodów i pomoc.


 • 31.10.2015 – zakończyliśmy realizację projektu „PONICE REGIONALNIE – w tradycji nasza siła”, dofinansowanego przez Urząd Miejski w Rabce – Zdroju. W ramach projektu dzieci i młodzież uczyły się tańca i śpiewu oraz gry na instrumentach regionalnych. Prezentacja dorobku i podsumowanie projektu jest planowane na styczeń ( w okresie kolędowym).


 • 04.10.2015  - Muzyka zespołu regionalnego Prymni z Ponic zajęła II miejsce w kategorii dziecięcej do lat piętnastu podczas 40 Konkursu Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, który odbył się w niedzielę 4 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Występy muzykantów oceniała komisja: Krzysztof Trebunia Tutka - muzyk regionalista, Tomasz Hornik - muzyk, regionalista, Eugeniusz Karkoszka - muzyk, regionalista i Tadeusz Watycha - dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Muzyka wystąpiła w tradycyjnym, trzyosobowym składzie: Maciej Stanik – prym, Kamil Kozak – II prym, Kamila Stanik – basy.  Gratulacje dla kapeli zespołu.

 • 23.08.2015 – współorganizacja Gminnych Dożynek w Ponicach. Relacja i zdjęcia na stronie internetowej Urzędu Miejskiego 
  w Rabce – Zdroju.


 • Wakacje z siatkówką”

  Dobiegła końca druga edycja niezwykle popularnej letniej akcji „Wakacje z siatkówką” organizowanej na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Ponicach. Za nami dwa miesiące intensywnych treningów i zmagań siatkarskich, które były realizowane przez Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka” w ramach małego grantu, dofinansowanego przez Gminę Rabka – Zdrój.

  :::relacja               :::fotorelacja


 • 22.06.2015 upłynął termin zgłaszania prac do konkursu pt. „Najciekawszy projekt zrealizowany przez beneficjentów LGD w obiektywie.” Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka” - reprezentowane przez prezes Jolantę Świder – zajęło 7 miejsce w konkursie.

 • Dzień Dziecka
         

  Moc atrakcji czekało na wszystkich którzy zjawili się na terenie Zespołu Szkół w Ponicach w słoneczną sobotę 30 maja, gdzie nauczyciele, rodzice i uczniowie przy wsparciu Stowarzyszenia „ Poni…ce do kłębka” i Lokalnej Grupy Działania „Przyjazna Dolina Raby” zorganizowali wielki festyn sportowo – rekreacyjny, którego naczelnym celem było krzewienie ruchu na świeżym powietrzu. Czegóż tam nie było? Ale może po kolei...
    
                :::relacja Stanisława Skawskiego                       :::fotorelacja Joanna Filas


  • Wielkanoc 2015 - fotorelacja

   • 03.04.2015 - wielkopiątkowe czuwanie Prymnych 
   • 04.04.2015 - święcenie pokarmów w starym kościółku na sołtysówce w Ponicach 

  • 29.03.2015r. - VII KONKURS PALM WIELKANOCNYCH – PONICE 2015
   Po tradycyjnej sumie w Niedzielę Palmową przy starym kościółku na Sołtysówce zrobiło się gwarno i wielobarwnie. Dotarli tutaj, w kolorowym pochodzie, uczestnicy tegorocznego konkursu palm wielkanocnych zorganizowanego kolejny raz przez Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka” w ramach projektu „Ponice regionalnie – w tradycji nasza siła”, dotowanego przez rabczański samorząd. Współorganizatorami konkursu była parafia rzymsko – katolicka oraz zespół szkół w Ponicach. 

   :::więcej w releacji Zofii Skawskiej              :::fotorelacja M. Pukalskiego


  • 20-21.03.2015 – odbył się I Przegląd Piosenki Turystycznej „Wiosenne Śpiewogranie”.

   Organizatorem był ZSPiG w Ponicach, a partnerami Fundacja Rozwoju Regionu Rabka i Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka”. Pomysłodawcą, prowadzącym i koordynatorem imprezy był Stanisław Skawski. We wspólnym śpiewaniu wzięło udział około 50 osób – dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej miejscowości. Przegląd trwał dwa dni. Wyłonieni pierwszego dnia szkolni laureaci wzięli udział w drugiej odsłonie konkursu. 

   Wykonawców oceniało jury w składzie: Piotr Kolecki – przewodniczący, Magdalena Woźniak i Marcin Kurek
   Grand Prix przeglądu otrzymała grupa „Przyjaciele, że hej!”. Otrzymali oni rekomendację do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Limanowej. 
   Szczególne wyróżnienie jury przyznało Soni za piosenkę z własnym tekstem  i muzyką - „Anioł w Ponicach”. Jury zasugerowało, aby w Przeglądzie w Limanowej grupa „Przyjaciele, że hej!” zaprezentowała piosenkę Soni. 

   Na zakończenie odbył się krótki recital Marcina Kurka współzałożyciela grupy „Bez słów” z Mszany Dolnej. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy odwagi, zapału, pomysłowości i zaangażowania oraz tej radości, którą daje wspólne śpiewanie. Przy sprzyjających wiatrach spotkamy się znów za rok.                                                                    Zdjęcia Joanny Filas :::TUTAJ
      
    Partnerem przeglądu jest Fundacja Rozwoju Regionu Rabka            


  • 01.03.2015 – rozpoczynamy realizację grantu otrzymanego od Urzędu Miejskiego – „Ponice regionalnie – w tradycji nasza siła”. Projekt obejmuje naukę tańca, śpiewu oraz gry na instrumentach ludowych, a skierowany jest do dzieci i młodzieży z naszej miejscowości.

  • 02.02.2015 - udział Zespołu Regionalnego Prymni w V Rabczańskim Kolędowaniu, w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju 

   Więcej zdjęć oraz informacji na www.rabka.pl).
    

   

   
  O TYM, CO BYŁO O PONICACH O SOBIE ZAPRASZAMY