Nasze kalendarium:

      :::  rok 2018
      :::  rok 2017  

      :::  rok 2015       
      :::  rok 2014       
      :::  rok 2013   
      :::  lata 2011-2012 
      :::  lata 2005-2010      
      :::  lata 2002-2004


Rok 2016

 • 11.11.2016 – III edycja turnieju tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży na siłowni.
  W rozgrywkach startowało 15 uczestników w dwóch grupach wiekowych: juniorzy młodsi i starsi. Finał rozegrali: w I grupie Oskar Jung i Bartłomiej Biernat - zwycięzcą został Bartek, w II grupie Dawid Twaróg i Mateusz Polaniak - zwyciężył Dawid. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie „Poni...ce do kłębka”, a pozostali zawodnicy upominki za udział, ufundowane przez sklepy w Ponicach: Pukalscy, Smreczyńscy i Pykowie. Turniej poprowadził dyrektor szkoły Stanisław Skawski. Dla wszystkich zebranych był też poczęstunek i gorąca herbata. 

  :::Zdjęcia
  : Joanna Filas

 • 12.10.2016 – podsumowanie projektu edukacyjnego klasy II gimnazjum „Stowarzyszenie – szkoła - nitki współpracy”, związanego z obchodami dziesięciolecia działalności stowarzyszenia. 
  W środę 12.10.2016r. miały miejsce ważne wydarzenia w zespole szkół w Ponicach. Ten dzień zostanie zapamiętany nie tylko przez pierwszoklasistów, składających uroczyste ślubowanie ale również przez ich starszych kolegów z II klasy gimnazjum, którzy podsumowywali projekt Stowarzyszenie – szkoła – nitki współpracy, związany z jubileuszem dziesięciolecia Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka”. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Jolanty Pyki – Stanik przygotowali i zaprezentowali: muzyczne wykonanie hymnu stowarzyszenia, prezentację multimedialną o współpracy szkoły i stowarzyszenia, konkurs wiedzy „1 z 10” oraz prace plastyczne z konkursu „Przyszłość ze stowarzyszeniem”. Po obejrzeniu dokonań gimnazjalistów nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów, drobnych upominków oraz podziękowań za wspaniale wykonaną pracę. W imieniu zarządu nagrody wręczała prezes Jolanta Świder. Na zakończenie dyrektor szkoły Stanisław Skawski zaprosił zebranych na urodzinowy tort. Zrealizowany przez młodzież projekt był częścią dofinansowanego przez Urząd Miejski w Rabce – Zdroju grantu Dekada działalności Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka”.

  :::Zdjęcia - Mieczysław Pukalski

 • 10.09.2016 – „W zdrowym ciele – zdrowy duch” – spotkanie na siłowni z kulturystą  Piotrem Wójtowiczem. 
  W sobotę 10 września na siłowni w Ponicach odbyło się spotkanie z Piotrem Wójtowiczem wicemistrzem Pucharu Polski w kulturystyce klasycznej. Przedsięwzięciu patronowała Burmistrz Ewa Przybyło, a stroną organizacyjną zajęła się Prezes Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka” Jolanta Świder. Spotkanie miało na celu propagowanie tej dyscypliny sportu, zdrowego stylu życia i zachęcania młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na wstępie młody zawodnik opowiedział o swojej motywacji i trudnych początkach treningów, zaznaczając, że dopiero widoczne efekty uświadomiły mu, iż jest to sport jego marzeń, życiowa pasja, którą pragnie rozwijać także zawodowo. Myśli również o studiach dających w przyszłości uprawnienia trenerskie. Finansowo jest wspierany przez warszawski KOKS – grupę kulturystów, pomagającą młodym talentom tej dyscypliny sportu. Piotr trenuje od 15 roku życia, obecnie pod okiem trenera Grzegorza Młynarczyka. Młody kulturysta nie ukrywał, że talent musi zostać poparty wyrzeczeniami, odpowiednią dietą i codziennym treningiem, aby można było marzyć o sukcesach. Po udanym pokazie swoich umiejętności otrzymał gromkie brawa od zebranych oraz koszulkę z logo Stowarzyszenia z życzeniami, by przyniosła mu zwycięstwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie, w pierwszej dekadzie października. Nasz gość poprowadził też konkurs wytrzymałościowy, który wygrał Krystian Groński. Nie zabrakło również wspólnego treningu oraz instruktażu co do sposobu doboru ćwiczeń, tak by pracował cały gorset mięśniowy. Spotkanie upłynęło w miłej, sportowej atmosferze.

  :::Zdjęcia – Joanna Filas

 • 28.08.2016 – udział członków Stowarzyszenia i zespołu regionalnego Prymni w Dożynkach Gminnych 2016. 

  :::Zdjęcia – Wioletta Kalista.

 • 31.07.2016 - świętowaliśmy dziesięciolecie działalności  Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka”. 

  :::relacja   :::fotorelacja

   

 • 08.07.2016 - Gratulacje dla Prymnych!
  Zakończył się Konkurs na Najpopularniejszy Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Regionalny Podhala, Orawy, Spisza i Pienin 2016, organizowany przez portal internetowy góral.info.pl. Plebiscyt składał się z dwóch etapów. Ogromnie się cieszymy, ponieważ zespół Prymni wszedł do II etapu konkursu i uplasował się na 11 pozycji. To oznacza, że zespół wpisał się na trwałe w pejzaż lokalnej społeczności, a jego działania są odbierane pozytywnie. Gratulujemy zespolanom, instruktorom, rodzicom i wszystkim, którzy włączają się w działalność zespołu.


 • 04.06.2016 - Sportowy Festyn Rodzinny - impreza dofinansowana przez Gminę Rabka - Zdrój w ramach "małego" grantu.


:::fotorelacja Eweliny Jurczakiewicz


Do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń lokalnych urasta powoli coroczny festyn rodzinny, który odbył się w sobotę 4 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Ponicach. Organizatorami tej imprezy, której naczelnym celem jest krzewienie ruchu na świeżym powietrzu, byli: dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice ponickiej placówki oraz nade wszystko - Stowarzyszenie „ Poni…ce do kłębka”, które pozyskało na ten cel środki finansowe w postaci tzw. małego grantu, przyznanego przez władze gminy Rabka – Zdrój. Pierwsza część imprezy odbyła się na malowniczych terenach zielonych za Poniczanką, wprost wymarzonych do rozgrywania zawodów sportowych. A te rozpoczęły się od podsumowania akcji pod wszystko mówiącym tytułem „Pieszo i rowerem do szkoły”, prowadzonej na zasadzie rywalizacji międzyklasowej w okresie wiosennym. 
Podobnie jak przed rokiem, zwycięzcami zostali podopieczni Joanny Twaróg z klasy II gimnazjum, którym nagrodę, w postaci rowerowych „czołówek”, wręczyła prezes stowarzyszenia – p. Jolanta Świder. Jednak zdecydowanym gwoździem tej części programu był III Bieg Wolności, rozegrany w pięciu kategoriach wiekowych. Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w postaci medali i dyplomów ( organizatorzy rozdawali też na mecie batony i płyny regeneracyjne), odbył się towarzyski mecz piłki nożnej Dorośli kontra Dzieci zakończony sprawiedliwym remisem. Potem wszyscy uczestnicy przenieśli się na boisko szkolne gdzie rozegrano XIII edycję Pucharu Ponic w piłce nożnej. Zawody rozgrywane na nawierzchni asfaltowej, przy mocno operującym słońcu przyniosły w tym roku, w najbardziej prestiżowych kategoriach wiekowych, sukces ekipom reprezentującym klub Wierchy Rabka – Zdrój, którego gracze popisywali się w przerwach między kolejnymi meczami nietuzinkowymi umiejętnościami w żonglerce piłką. 
Organizatorzy przygotowali ponadto szereg innych atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci: zabawy z chustą Klanzy, malowanie twarzy, balonowe impresje artystyczne, jump. Wszyscy chętni mogli kupić tanią książkę na kiermaszu lub posilić się w bufecie, z których dochód przeznaczony był na dofinansowanie zakupu łóżka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego ucznia tutejszej szkoły. Ostatnim akordem tej niezwykle udanej imprezy był wieczór muzyczny pod hasłem „65 lat rock and rolla”, podczas którego zaserwowano obecnym dawkę największych hitów muzyki tego gatunku.

 • 20.03.2016 – organizacja VIII Konkursu Palm Wielkanocnych w Ponicach.   :::więcej

 • 01.03.2016 – otrzymaliśmy dotację od Gminy Rabka – Zdrój i rozpoczynamy realizację zadania „Ponice regionalnie – śpiew, taniec i muzyka góralska w naszej tradycji”. Zajęcia z tańca i śpiewu regionalnego prowadzone będą w dwóch grupach: starszej i młodszej przez instruktorów Annę Skawską – Kapłon i Damiana Lassaka. Natomiast naukę gry na instrumentach poprowadzi instruktor Kuba Rusiecki w grupach: początkującej i zaawansowanej.

 • 02.02.2016 – udział zespołu regionalnego Prymni w VI Rabczańskim Kolędowaniu. Zdjęcia z występu do obejrzenia na oficjalnej stronie internetowej Rabki – Zdroju.
 • 09.01.2016 – czwarte urodziny Prymnych. 
  Obchody jubileuszowe rozpoczęto uroczystą mszą św. prowadzoną przez ks. proboszcza tutejszej parafii, a zarazem „chrzestnego” zespołu. Prymni dali popis umiejętności wokalno - taneczno – instrumentalnych podczas występu przed licznie zgromadzoną publicznością w budynku szkoły. Rocznica działalności zespołu była także podsumowaniem projektu „Ponice regionalnie – w tradycji nasza siła” dofinansowanego przez Gminę Rabka – Zdrój. Na kolejny rok działalności życzymy zespołowi sukcesów artystycznych, nowych, ciekawych pomysłów, wytrwałości w pracy i wielu życzliwych ludzi wokół. 


Fotorelacja na stronie www.szkolaponice.rabka.pl (galeria).

 

 

 
O TYM, CO BYŁO O PONICACH O SOBIE ZAPRASZAMY