Nasze kalendarium:  

      :::  rok 2020
      :::  rok 2018
      :::  rok 2017  
      :::  rok 2016     
 
      :::  rok 2015
       
      :::  rok 2014       
      :::  rok 2013   
      :::  lata 2011-2012 
      :::  lata 2005-2010      
      :::  lata 2002-2004


Rok 2019

 • O1.03.2019 – rozpoczęliśmy realizację grantu „Ponice regionalnie – krzewimy i podtrzymujemy tradycję”, dofinansowanego przez Gminę Rabka – Zdrój.
    

 • Ruch to zdrowie!
  25 marca 2019r. minęło 15 lat od momentu rozpoczęcia zajęć aerobiku pań. Przez te wszystkie lata liczba ćwiczących osób ulegała zmianom, natomiast klub założycielek trzyma się mocno i podejmuje wciąż nowe wyzwania. Kolejną rocznicę świętowano oczywiście w ruchu. Zachęcamy do udziału w zajęciach wszystkie chętne osoby, bo ruch to zdrowie.
                 
     

 • XI Konkurs Palm Wielkanocnych w Ponicach

  Aby tradycji stało się zadość, to w Niedzielę Palmową, po raz jedenasty, Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka” zorganizowało Konkurs Palm Wielkanocnych w ramach projektu „Ponice regionalnie – krzewimy i podtrzymujemy tradycję”, dofinansowanego przez Gminę Rabka – Zdrój. Po sumie w kościele parafialnym, uczestnicy konkursu przeszli w barwnym pochodzie do starego kościółka na Sołtysówce.

  Celem tegorocznego konkursu było: kultywowanie i przekazywanie tradycji własnoręcznego przygotowywania palm wielkanocnych przy użyciu naturalnych materiałów, prezentacja bogactwa lokalnej roślinności, promowanie dorobku kulturowego wsi oraz integracja lokalnej społeczności. 

  Do konkursu zgłoszono 36 bazi, a jury w składzie: ks. Piotr Filas, mgr Elżbieta Jamróz i mgr Zofia Zając miało trudne zadanie. W trakcie pracy jurorów ks. proboszcz przeprowadził quiz o tematyce religijnej, a dyrektor szkoły opowiedział o tradycjach regionalnych, dotyczących strojenia bazi.

  Po obradach jury przyznało: 6 nagród specjalnych, 3 miejsca premiowane oraz 10 wyróżnień. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i „nagrody pocieszenia”.

  Wyniki konkursu:

  Nagrody specjalne: Zespół Regionalny Prymni, Natalia i Ksawery Pochroń, Lena Żaczek, Mikołaj Zając, Julia Kalista, 
                                Magdalena Kościelniak

  Miejsca premiowane: Piotr Żaczek, Amelia Jamróz, Karolina Pępkowska.

  Wyróżnienia: Amelia Żaczek, Malwina Gruca, Bartek Żaczek, Oliwia Kościelniak, Wiktoria Żaczek, Oliwia i Tomasz Świder, 
                      Lilianna Żaczek, Maria Karkula, Hanna Polak, Zuzanna Żaczek.

  XI Konkurs Palm Wielkanocnych wsparli: radna pani Małgorzata Hoim, sołtys pani Jolanta Świder, ks. proboszcz Mieczysław Pajdo, dyrektor szkoły Stanisław Skawski, Rada Rodziców, firma GMF Budownictwo, państwo E. W. Traczykowie i państwo M. L. Żaczkowie.

  Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za strojne palmy, jurorom za pracę, a sponsorom za ufundowanie nagród.

  :::Fotorelacja Joanny Filas

 • 20.04.2019 - święcenie pokarmów w starym kościółku na Sołtysówce. :::Zdjęcia Joanny Filas. 
     

 • 8.06.2019 - Rodzinny Festyn Sportowy 2019 już za nami!
  Rodzinny Festyn Sportowy to największa impreza plenerowa organizowana corocznie przez naszą szkołę, której głównym celem jest krzewienie ruchu na świeżym powietrzu. W tym roku odbył się on w sobotę 8 czerwca, tradycyjnie już  przy wsparciu:  Stowarzyszenia „ Poni…ce do kłębka” dysponującego na ten cel środkami finansowymi w postaci tzw. małego granta, przyznanego przez władze gminy Rabka – Zdrój oraz  Stowarzyszenia Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Bogaty program festynu, który po raz pierwszy w historii odbył się na przeuroczych terenach zielonych szkoły zwanych strefą rekreacji, wypełniły nie tylko imprezy posiadające wieloletnią tradycję, jak XVI Puchar Ponic w Piłce Nożnej, VI Bieg Wolności, mecz piłki nożnej Rodzice – Dzieci,  czy też V Edycja akcji „Pieszo i rowerem do szkoły” ale także pokazy tańca towarzyskiego i gimnastyki sportowej w wykonaniu uczniów ponickiej szkoły. Dodatkowe atrakcje przygotował zespół nauczycieli pod wodzą Marii Pępkowskiej, a były to stanowiska, przy których zgłoszone grupy dzieci rozwiązywały łamigłówki i popisywały się sprawnością ruchową. Jeden z rodziców - pani Aneta Żaczek na poczekaniu czarowała wszystkie dzieci przedziwnymi stworami wykonywanymi ze zwykłych baloników, a dziewczęta z klas starszych serwowały darmowe malowanie twarzy. Po raz drugi przyznano także puchar dla rodziny najbardziej aktywnej sportowo, który przypadł w tym roku rodzinie Pępkowskich. Cały czas czynny był bufet, w którym Rada Rodziców serwowała napoje, słodycze i potrawy prosto z ogniska. Imprezę zakończył wieczorny koncert zespołu Tryptyk, grającego ciekawą odmianę muzyki etno – folk. 

  Tekst – Stanisław Skawski. 
  :::
  Zdjęcia - Ewelina Jurczakiewicz , Joanna Filas i Ilona Ponicka.

 •  25.08.2019 - udział członków stowarzyszenia i zespołu regionalnego Prymni w Gminnych Dożynkach 2019. Relacja fotograficzna na stronie www.rabka.pl

   

 • 30.11.2019 – zakończyliśmy realizację projektu „Ponice regionalnie – krzewimy i podtrzymujemy tradycję” dofinansowanego przez Gminę Rabka – Zdrój.

   

 

 
O TYM, CO BYŁO O PONICACH O SOBIE ZAPRASZAMY